e:LIGA
Start e:LIGY ve FIFA22 už dnes
FIFA 22 Článek Start e:LIGY ve FIFA22 už dnes

Start e:LIGY ve FIFA22 už dnes

Nicolas Heller

Nicolas Heller

30. 11. 2021 12:30

Největší turnaj pro českou FIFA komunitu e:LIGA startuje již dnes prvním kolem svou základní část. Hned na úvod se proti sobě postaví v přímých soubojích několik favorizovaných dvojic. Na streamu se mohou fanoušci těšit na duely Sparty proti plzeňské FCVP Esport nebo Karviné s pražskou Slavií.

Ligová fotbalová asociace přišla pro letošní e:LIGU se zcela novým herním formátem. V základní části se šestnáctka prvoligových celků představí v utkáních každý s každým. Nejlepší čeští FIFA gameři se tak představí v patnácti termínech, kdy budou ve dvojicích bojovat za svůj tým o co nejvýhodnější pozici do závěrečného play-off, které proběhne v druhé polovině března 2022.

Mezi největší favority na zisk prestižní trofeje budou zcela jistě jako každý rok zavedené značky jako obě pražská Sparta s Emericksonem, Slavia s vyrovnanou dvojicí zkušených hráčů Kobby-Kubajz nebo Plzeň, kterou opět potáhne T9Laky. Na paty jim budou chtít šlapat ambiciózní týmy Baníku, Teplic nebo Slovácka. Loňský mistrovský tým Pardubic se rozpadl a Miki přestoupil do Karviné, kde utvoří extrémně silnou dvojici s Drmim. Druhý člen šampionů z roku 2020 – Seron – se musel probojovat kvalifikací a stal se reprezentantem Českých Budějovic a díky němu může Dynamo také pomýšlet na vyšší příčky.

e:LIGU opět podpoří partneři PlayStation a společnost Monster Energy a Ligová fotbalová asociace podpoří nejlepší týmy prize money v celkové hodnotě 150 tisíc korun. „Rozhodli jsme ve třetím ročníku zatraktivnit formát e:LIGY tak, aby se přiblížila ligovému formátu stejně jako u česke nejvyšší fotbalové soutěže. Věřím, že to hráči i fanoušci ocení. Těšíme se na boje jednotlivých týmů už od samotného začátku,“ řekl Daniel Hajný, obchodní a marketingový ředitel Ligové fotbalové asociace.

Každé ligové kolo bude mít jednotný časový harmonogram, kdy většina utkání začne od 17 hodin. Do oficiálního streamu na Twitch kanálu e:LIGY pak budou vybrána dvě utkání, které fanoušci uvidí živě, tyto duely budou vždy začínat v 18,30 a 20 hodin.

Hned první ligové kolo nabídne třaskavé souboje Slavie proti Karviné, kde bude dvojice z Edenu chtít oplatit Mikimu porážku z loňského finále. Na závěr prvního živého streamu přijde na řadu „klasika“ české FIFA scény, tedy souboj dvou rivalů Sparty proti plzeňskému FCVP Esport.

Rozpis prvního kola e:LIGY 2021/22

Související články