e:LIGA

Otázky a odpovědi

1. Jak se hraje e:LIGA

e:LIGA se uskuteční ve třech fázích:

Klubové kolo

Každý klub fotbalové FORTUNA:LIGY, který projeví zájem o otevřený nábor hráčů, uspořádá jednu online kvalifikaci v režimu FIFA Ultimate Team (FUT). Do té se může zapojit kdokoliv. Dva nejlepší hráči se poté stanou reprezentanty klubu. Kluby, které již mají svoje vlastní esportové sestavy ve hře FIFA, mohou nominovat až čtveřici hráčů přímo na svoji soupisku.

Ligová část

Kluby F:L se mezi sebou utkají v ligové části, která se odehraje obdobně jako FORTUNA:LIGA. Každý tým se s každým týmem utká v jednom vzájemném zápase. Dohromady se odehraje 15 ligových kol. Vybraná kola bude možné sledovat na oficiálním twitch kanále e:LIGY. Na základě umístění v tabulce po všech odehraných kolech se určí nasazení nejlepších dvanácti týmů do finálového play-off.

Play-off

Reprezentanti nejlepších dvanácti klubů F:L se utkají mezi sebou o titul e:LIGY v režimu FUT. Kluby budou nasazeny do vyřazovacího pavouka na základě umístění v ligové části. Finále se uskuteční v Praze a bude možné ho sledovat živě prostřednictvím streamu na kanálech e:LIGY.

2. Můžu hrát e:LIGU i já?

Jasně, stačí, abys splňovat tyto dvě základní podmínky:

  • Věk: 16+
  • Národnost: CZ

Samozřejmě musíš vlastnit hru FIFA 23 a konzoli Playstation 5, protože e:LIGA se uskuteční exkluzivně právě na ní. Pro hraní online kvalifikace musíš mít aktivovaný účet Playstation +. Pak už se jen stačí přihlásit do jedné z klubových kvalifikací.

3. Jak se do e:LIGY zapojím?

Nejprve se zaregistruj na této stránce, získáš tak jedinečné e:LIGA ID, které ti umožní se e:LIGY zúčastnit. Následně se už můžeš zapojit do jednotlivých online klubových kvalifikací. 

4. O co se hraje?

Ve hře je celkové PRIZE MONEY ve výši 150 000 Kč, které se rozdělí mezi čtyři nejlepší týmy složené ze dvou hráčů. Na Finále samozřejmě nebude chybět také pohár pro vítěze.

Kontakt

V případě jakýchkoliv otázek nebo problémů se ozvěte na info@e-liga.cz.