e:LIGA

Otázky a odpovědi

1. Jak se hraje e:LIGA

e:LIGA se uskuteční ve třech herních fázích.

Hromadná otevřená kvalifikace

Kvalifikace přichází ve zcela novém formátu. Důležitější a intenzivnější, než kdy předtím. Všechny kluby FORTUNA:LIGY a přihlášené kluby z FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY mají dvě možnosti zápisu hráčů na svoji soupisku v e:LIZE. První možností je přímá nominace, ve které kluby odešlou přihlášku s již předem vyplněnou soupiskou hráčů.

Druhou možností je výběr jednoho až dvou hráčů na soupisku prostřednictvím otevřené hromadné kvalifikace. Ta je otevřená všem hráčům konzolové hry EA Sports FC, kteří se do ní přihlásí na webu e:LIGY. Dohromady se konají tři kvalifikační turnaje, ve kterých hráči na základě umístění sbírají body do kvalifikačního žebříčku. Díky tomu mohou i nováčci potrénovat se zkušenějšími hráči a vyzkoušet, zda se mohou ucházet o místo v klubech e:LIGY.

Po odehrání všech kvalifikačních turnajů si kluby na základě kvalifikačního žebříčku a zvolených preferencí hráčů vyberou hráče, kteří je budou reprezentovat v ligové části a případně play-off e:LIGY. Kluby mají možnost vybrat si z kvalifikačního žebříčku libovolného hráče, který v kvalifikacích získal minimálně jeden bod.

Ligová část

Kluby se mezi sebou utkají v ligové části, která se odehraje obdobně jako FORTUNA:LIGA. Každý tým se s každým týmem utká v jednom vzájemném zápase. Dohromady se odehraje 17 ligových kol. Vybrané zápasy ze všech kol bude možné sledovat na oficiálním twitch kanále e:LIGY. Na základě umístění v tabulce se po všech odehraných kolech určí nasazení nejlepších dvanácti týmů do finálového play-off.

Play-off

Reprezentanti nejlepších dvanácti klubů se utkají mezi sebou o titul e:LIGY. Kluby budou nasazeny do vyřazovacího pavouka na základě umístění v ligové části. Play-off bude možné sledovat živě prostřednictvím livestreamu na twitch kanále e:LIGY.

2. Můžu hrát e:LIGU i já?

Jasně, stačí, abys splňovat tyto dvě základní podmínky:

  • Věk: 16+
  • Národnost: CZ

Samozřejmě musíš vlastnit hru EA Sports FC 24 a konzoli PlayStation 5, protože e:LIGA se uskuteční exkluzivně právě na ní. Pro hraní online kvalifikace musíš mít aktivovaný účet PlayStation +. Pak už se jen stačí přihlásit do hromadných kvalifikací.

3. Jak se do e:LIGY zapojím?

Nejprve se zaregistruj na této stránce, získáš tak jedinečné e:LIGA ID, které ti umožní se e:LIGY zúčastnit. Následně se už můžeš zapojit do hromadné kvalifikace. Nezapomeň si v profilu vybrat oblíbený klub, aby jsme mohli dát klubům vědět tvoje preference. 

4. O co se hraje?

Ve hře je celkové PRIZE MONEY ve výši 100 000 Kč, které se rozdělí mezi čtyři nejlepší týmy složené ze dvou hráčů. Samozřejmě nebude chybět ani pohár pro vítěze.

Kontakt

V případě jakýchkoliv otázek nebo problémů se ozvěte na info@e-liga.cz.