DATART e:LIGA

Co je e:LIGA

Datart e:LIGA je oficiální českou ligovou soutěží ve fotbalové hře FIFA. Nejlepší hráči si v ní rozdělí PRIZE MONEY ve výši 150 000 korun, medaile a pohár pro vítěze.

e:LIGA se uskuteční exkluzivně na konzolích Playstation 4 za podpory všech fotbalových klubů hrajících nejvyšší českou fotbalovou soutěž s názvem FORTUNA:LIGA. Každý z klubů bude ve Finále reprezentovat jeden tým složený ze dvou hráčů, o kterých se rozhodne v online klubových kolech a následných offline semifinále.

Pro zapojení do e:LIGY se zaregistruj zde.

Datart e:LIGA se tedy uskuteční ve třech fázích. První fáze se odehraje v režimu FIFA Ultimate Team (FUT). Soutěž totiž začne brzy po vydání nové FIFY 20, kdy všichni hráči ještě nemusí mít konkurenceschopný tým v režimu FUT. Na ten přijde řada až v semifinálové a finálové fázi, kdy hráči už budou mít prostor pro vytvoření dobrého FUT týmu.

Klubové kolo

Každý zapojený klub fotbalové FORTUNA:LIGY bude mít dvě online kvalifikace v režimu FIFA Ultimate Team (FUT), do kterých se může zapojit kdokoliv. Dva nejlepší hráči z každé kvalifikace postupují do semifinále (s výjimkou kvalifikací klubů F:L, které již mají svůj esport tým. U nich postoupí jeden z každé kvalifikace).

Semifinále

Čtyři hráči každého klubu F:L se mezi sebou utkají o dvě postupová místa do Finále e:LIGY, ve kterém budou společně, jako tým, reprezentovat barvy svého klubu. Offline semifinále se odehrají ve FUT režimu v Praze a Olomouci. Obě semifinále budou streamována.

Finále

Reprezentanti všech 16 klubů F:L se utkají mezi sebou o premiérový titul e:LIGY v režimu FUT. Kluby budou rozlosovány do 4 skupin po 4 týmech, a do vyřazovacích bojů postoupí pouze nejlepší 2 z každé skupiny. Finále v Praze bude možné sledovat přímo na místě či prostřednictvím streamu.

Rozdělení Prize Money pro první týmy:

  1. místo: 80 000 Kč
  2. místo: 40 000 Kč
  3. místo: 20 000 Kč
  4. místo: 10 000 Kč