e:LIGA

Co je e:LIGA

e:LIGA je oficiální českou ligovou soutěží ve fotbalové hře EA Sports FC. Nejlepší hráči si v ní rozdělí PRIZE MONEY ve výši 100 000 korun, medaile a pohár pro vítěze.

e:LIGA se uskuteční exkluzivně na konzolích PlayStation 5 za podpory všech fotbalových klubů hrajících nejvyšší českou fotbalovou soutěž s názvem FORTUNA:LIGA. Každý klub budou v ligové části a finále reprezentovat dva hráči.

Pro zapojení do e:LIGY se zaregistruj zde.

e:LIGA se uskuteční ve třech fázích. Všechny fáze se odehrají v režimu Ultimate Team (UT).

Hromadná otevřená kvalifikace

Kvalifikace přichází ve zcela novém formátu. Důležitější a intenzivnější, než kdy předtím. Všechny kluby FORTUNA:LIGY a přihlášené kluby z FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY mají dvě možnosti zápisu hráčů na svoji soupisku v e:LIZE. První možností je přímá nominace, ve které kluby odešlou přihlášku s již předem vyplněnou soupiskou hráčů.

Druhou možností je výběr jednoho až dvou hráčů na soupisku prostřednictvím otevřené hromadné kvalifikace. Ta je otevřená všem hráčům konzolové hry EA Sports FC, kteří se do ní přihlásí na webu e:LIGY. Dohromady se konají tři kvalifikační turnaje, ve kterých hráči na základě umístění sbírají body do kvalifikačního žebříčku. Díky tomu mohou i nováčci potrénovat se zkušenějšími hráči a vyzkoušet, zda se mohou ucházet o místo v klubech e:LIGY.

Po odehrání všech kvalifikačních turnajů si kluby na základě kvalifikačního žebříčku a zvolených preferencí hráčů vyberou hráče, kteří je budou reprezentovat v ligové části a případně play-off e:LIGY. Kluby mají možnost vybrat si z kvalifikačního žebříčku libovolného hráče, který v kvalifikacích získal minimálně jeden bod.

Kompletní bodování za umístění v kvalifikacích lze nalézt v oficiálních pravidlech e:LIGY.

Ligová část

Kluby se mezi sebou utkají v ligové části, která se odehraje obdobně jako FORTUNA:LIGA. Každý tým se s každým týmem utká v jednom vzájemném zápase. Dohromady se odehraje 17 ligových kol. Vybrané zápasy ze všech kol bude možné sledovat na oficiálním twitch kanále e:LIGY. Na základě umístění v tabulce se po všech odehraných kolech určí nasazení nejlepších dvanácti týmů do finálového play-off.

Play-off

Reprezentanti nejlepších dvanácti klubů se utkají mezi sebou o titul e:LIGY. Kluby budou nasazeny do vyřazovacího pavouka na základě umístění v ligové části. Play-off bude možné sledovat živě prostřednictvím livestreamu na twitch kanále e:LIGY.

Rozdělení prize money:

  1. místo: 50 000 Kč
  2. místo: 30 000 Kč
  3. místo: 15 000 Kč
  4. místo: 5 000 Kč