e:LIGA

Co je e:LIGA

e:LIGA je oficiální českou ligovou soutěží ve fotbalové hře FIFA. Nejlepší hráči si v ní rozdělí PRIZE MONEY ve výši 150 000 korun, medaile a pohár pro vítěze.

e:LIGA se uskuteční exkluzivně na konzolích Playstation 5 za podpory všech fotbalových klubů hrajících nejvyšší českou fotbalovou soutěž s názvem FORTUNA:LIGA. Každý klub budou v ligové části a finále reprezentovat dva hráči.

Pro zapojení do e:LIGY se zaregistruj zde.

e:LIGA se tedy uskuteční ve třech fázích. Všechny fáze se odehrají v režimu FIFA Ultimate Team (FUT).

Klubové kolo

Každý klub fotbalové FORTUNA:LIGY, který projeví zájem o otevřený nábor hráčů, uspořádá jednu klubovou kvalifikaci v režimu FIFA Ultimate Team (FUT). Do té se může zapojit kdokoliv. Dva nejlepší hráči se poté stanou reprezentanty klubu. Kluby, které již mají svoje vlastní esportové sestavy ve hře FIFA, mohou nominovat až čtveřici hráčů přímo na svoji soupisku.

Ligová část

Kluby F:L se mezi sebou utkají v ligové části, která se odehraje obdobně jako FORTUNA:LIGA. Každý tým se s každým týmem utká v jednom vzájemném zápase. Dohromady se odehraje 15 ligových kol. Vybraná kola bude možné sledovat na oficiálním twitch kanále e:LIGY. Na základě umístění v tabulce po všech odehraných kolech se určí nasazení nejlepších dvanácti týmů do finálového play-off.

Play-off

Reprezentanti nejlepších dvanácti klubů F:L se utkají mezi sebou o titul e:LIGY v režimu FUT. Kluby budou nasazeny do vyřazovacího pavouka na základě umístění v ligové části. Finále se uskuteční v Praze a bude možné ho sledovat živě prostřednictvím streamu na kanálech e:LIGY.

Rozdělení prize money:

  1. místo: 80 000 Kč
  2. místo: 40 000 Kč
  3. místo: 20 000 Kč
  4. místo: 10 000 Kč

 

O herním portálu Grunex.com

Herní portál Grunex.com byl spuštěn v květnu 2009 a stal se základnou pro počítačové hráče, kteří hrají online turnaje a zajímají se o komunitní dění, ale také obecně o nové počítačové hry. Nyní je Grunex.com největším e-sportovým portálem v CZ & SK a základnou pro herní komunity. Kdokoliv si na Grunexu může snadno a zdarma založit turnaj v jakékoliv počítačové hře z našeho seznamu (a pokud svou hru v seznamu nenaleznete, napište na info@grunex.com a rádi vám ji přidáme). Herní portál Grunex měl vždy také pověst skvělého organizátora offline turnajů, od roku 2009 pořádáme téměř každý rok jeden výrazný offline turnaj, v poslední době pod názvem BenQ Grunex Challenge.