e:LIGA
Na finále Datart e:LIGY tě čeká nabitý program!
Článek Na finále Datart e:LIGY tě čeká nabitý program!

Na finále Datart e:LIGY tě čeká nabitý program!

Lukáš Prudil

Lukáš Prudil

8. 1. 2020 10:40

Už 12. ledna se nejlepší FIFA hráči reprezentující barvy 16 klubů FORTUNA:LIGY utkají o titul šampióna, 150 000 Kč a body do světové série Global Series, které v rámci České republiky mohou získat pouze v DATART e:LIZE.

Už 12. ledna se nejlepší FIFA hráči reprezentující barvy 16 klubů FORTUNA:LIGY utkají o titul šampióna, 150 000 Kč a body do světové série Global Series, které v rámci České republiky mohou získat pouze v DATART e:LIZE.

Velké nedělní finále započne skupinovou fází, do které byly kluby náhodně rozlosovány. Do losování byly nasazeny čtyři kluby, které své esport týmy již měly z minulosti - FK Teplice, AC Sparta Praha, Bohemians Praha 1905 a FC Viktoria Plzeň. Tyto kluby na sebe tak ve skupinách nemohly narazit. Záznam z losování je dostupný na facebooku Datart e:LIGY.

Základní skupiny:

  • Skupina A: FK Teplice, FC Fastav Zlín, SK Sigma Olomouc, 1.FC Slovácko
  • Skupina B: AC Sparta Praha, FK Mladá Boleslav, FC Slovan Liberec. 1.FK Příbram
  • Skupina C: Bohemians 1905, FC Baník Ostrava, FK Jablonec, MFK Karviná
  • Skupina D: FC Viktoria Plzeň, SK Dynamo České Budějovice, Slezský FC Opava, SK Slavia Praha

Brány pražské UNYP Areny se 12. ledna otevřou v 16:00, atmosféru prestižního finálového turnaje si tak můžeš přijít vychutnat přímo mezi hráče. Jak se během turnaje chovají a jak jsou soustředění můžeš sledovat rovnou z první řady. S hráči se budeš moci po turnaji také osobně potkat v rámci autogramiády s finalisty.

Na místo dorazí také ligové hvězdy, které obvykle válí spíše na trávníku. Tam jim to skutečně běhá, teď se ale ukáže, zda prokážou svoje skills i s ovladačem v ruce, čekají je totiž zápasy ve FIFA 20.

Sledování turnaje je fajn, když tě ale přepadne chuť vzít to do vlastních rukou, budou pro tebe připraveny konzole Playstation 4 se hrou FIFA 20 a spoustu dalších populárních titulů jako je Death Stranding, MediEvil či Days Gone. Při výběru her samozřejmě myslíme i na ty nejmladší. Pro ně máme připraven hry Crash Team Racing, Concrete Genie a hry na platformu PlayLink pro hru více hráčů.

Kromě klasiky tě čeká také parádní zážitek ve virtuální realitě. Přijď si vyzkoušet nejlepší VR hru roku 2019 Beat Saber od československého studia Beat Games nebo oceňovanou akční VR hru Blood&Truth. Pokud tě některá z uvedených her zaujme, můžeš si jí pořídit u generálního partnera e:LIGY, kterým je společnost DATART. I díky ní bude nedělní finále velkolepé. Stage, která bude pro finalisty připravena, nemá na české FIFA scéně obdoby.

Pokud je tvoje tělo poháněno adrenalinem a miluješ výzvy, pak v UNYP aréně určitě oceníš přítomnost dvou formulových kokpitů od Red Bullu, kde prověříš svoje jezdecké schopnosti.

Oficiální stream z finále můžeš sledovat celý den taktéž na oficiálním twitch kanále Datart e:LIGY.