e:LIGA
Herní systém e:LIGY
Článek Herní systém e:LIGY

Herní systém e:LIGY

Lukáš Prudil

Lukáš Prudil

24. 8. 2019 12:00

DATART e:LIGA je novou esport soutěží ve FIFĚ realizovanou Ligovou fotbalovou asociací ve spolupráci s prvoligovými kluby hrajícími FORTUNA:LIGU a nabízí speciální herní formát.

DATART e:LIGA je novou esport soutěží ve FIFĚ realizovanou Ligovou fotbalovou asociací ve spolupráci s prvoligovými kluby hrajícími FORTUNA:LIGU a nabízí speciální herní formát k tomu, aby se ukázalo, kteří gameři jsou v České republice nejlepší.

e:LIGA bude probíhat ve třech různých fázích. V první fázi proběhne 32 online klubových kvalifikací, tedy 2 pro každý ze 16 ligových klubů. Z každé kvalifikace postupují 2 hráči za každý klub, do druhé-semifinálové fáze tedy postoupí 4 hráči. Kluby, které již disponují svým profesionálním esport týmem, mají právo nominovat maximálně 2 své gamery přímo do druhé fáze. Úměrně s tím se tím pádem sníží počet postupujících za daný klub z kvalifikace. Klubové kola e:LIGY se budou hrát v módu FIFA Ultimate Team (FUT), play-off systémem single eliminaton ve formátu BO2 – tedy na dva zápasy.

Druhá fáze (semifinále e:LIGY) již bude probíhat v offline režimu Fifa Ultimate Team, kluby budou rozděleny na českou a moravskoslezskou část. Pro českou část bude hracím místem Praha, pro moravskoslezskou pak Olomouc. V této fázi bude pro každý klub vytvořena tabulka pro 4 hráče, kteří postoupili (nebo byli nominování klubem) z kvalifikace. Tito hráči se utkají mezi sebou každý s každým 2x a z tabulky následně vzejdou 2 postupující za každý klub. Hráči z různých klubů se tedy proti sobě utkají až ve třetí, závěrečné fázi.

Finále se uskuteční v Praze v termínu 11. či 12. ledna 2020. Zde už postupující hráči z každého klubu vytvoří společný tým a budou svůj klub společně reprezentovat proti ostatním 15 klubům. Ty budou rozlosovány do 4 skupin po 4 týmech. Offline finále se odehraje tzv. “Davis Cupovým formátem” na tři vítězná utkání (1A vs. 2B, 2A vs. 1B, 1A+2A vs. 1B+2B, 1A vs. 1B, 2A vs. 2B). Z každé skupiny postoupí 2 nejlepší týmy do čtvrtfinále. Finále bude následně pokračovat play-off formátem single elimination. Tedy každý tým, který prohraje, definitivně končí. I Finále e:LIGY se uskuteční v režimu FUT.

Případné zájemce z řad gamerů bude určitě zajímat, o co se bude hrát. Celkové prize money e:LIGY činí 150 000 Kč. To si mezi sebe rozdělí nejlepší 4 týmy. Pro vítězný tým je připraveno 80 000 Kč.

DATART e:LIGA ti nabízí jedinečnou možnost bojovat v barvách svého oblíbeného klubu v rámci fotbalové hry FIFA 20, zároveň bojovat o lákavou finanční odměnu a historicky první titul mistra e:LIGY!

Tak svou šanci nepropásni a zaregistruj se už teď.