e:LIGA
Herní systém e:LIGY
Článek Herní systém e:LIGY

Herní systém e:LIGY

Nicolas Heller

Nicolas Heller

26. 10. 2020 14:50

e:LIGA je esport soutěží ve FIFA 21 realizovanou Ligovou fotbalovou asociací ve spolupráci s prvoligovými kluby hrajícími FORTUNA:LIGU a nabízí speciální herní formát k tomu, aby se ukázalo, kteří gameři jsou v České republice nejlepší.

e:LIGA bude probíhat ve třech různých fázích. V první fázi proběhne 18 online klubových kvalifikací. Z každé kvalifikace postupují  za každý klub 2-4 hráči. Kluby, které již disponují svým profesionálním esport týmem, mají právo nominovat maximálně 3 své gamery. Jednoho přímo do finále a dva do semifinále. Úměrně s tím se tím pádem sníží počet postupujících za daný klub z kvalifikace a ze semifinále. Klubová kola e:LIGY se budou hrát v módu FIFA Ultimate Team (FUT), play-off systémem single eliminaton ve formátu dvakrát BO1 – tedy na dva zápasy.

Druhá fáze (semifinále e:LIGY) již bude probíhat offline v režimu Fifa Ultimate Team a odehraje se v Grunex studiu v Praze. V této fázi bude pro každý klub vytvořena tabulka pro 4 hráče, kteří postoupili (nebo byli nominování klubem) z kvalifikace. Tito hráči se utkají mezi sebou každý s každým 2x BO1 a z tabulky následně vzejdou 1-2 postupující za každý klub. Hráči z různých klubů se tedy proti sobě utkají až ve třetí, závěrečné fázi.

Finále se uskuteční v Praze. Zde už postupující hráči z každého klubu vytvoří společný tým a budou svůj klub společně reprezentovat proti ostatním 17 klubům. Ty budou rozlosovány do 4 skupin, dvě po 5 týmech a dvě po 4 týmech. Offline finále se odehraje tzv. “Davis Cupovým formátem” na tři vítězná utkání (1A vs. 2B, 2A vs. 1B, 1A+2A vs. 1B+2B, 1A vs. 1B, 2A vs. 2B). Ze dvou skupin postoupí 2 nejlepší týmy do čtvrtfinále. Finále bude následně pokračovat play-off formátem single elimination. Tedy každý tým, který prohraje, definitivně končí. I Finále e:LIGY se uskuteční v režimu FUT.

Případné zájemce z řad gamerů bude určitě zajímat, o co se bude hrát. Celkové prize money e:LIGY činí 150 000 Kč. To si mezi sebe rozdělí nejlepší 4 týmy. Pro vítězný tým je připraveno 80 000 Kč.

e:LIGA ti nabízí jedinečnou možnost bojovat v barvách svého oblíbeného klubu v rámci fotbalové hry FIFA 21, zároveň bojovat o lákavou finanční odměnu a historicky první titul mistra e:LIGY!

Tak svou šanci nepropásni a zaregistruj se už teď.