e:LIGA
FC Baník Ostrava jsou mistři e:LIGY!
FIFA 22 Článek FC Baník Ostrava jsou mistři e:LIGY!

FC Baník Ostrava jsou mistři e:LIGY!

Nicolas Heller

Nicolas Heller

27. 3. 2022 22:15

Titul putuje do Ostravy, druhé místo získala Plzeň. Bronzové medaile berou hráči Zlína.

Semifinále 1: FCVP Esport vs MFK Karviná Esports (3:2)

První semifinále nabídlo konfrontaci dvou historických vítězů na obou stranách. T9Laky (v dresu Plzně v 1. sezóně) a Miki (v dresu Pardubic v 2. sezóně) již oba trofej jednou získali a chtěli si tak připsat i další cenný zářez do sbírky. Miki započal tuto cestu lépe, ve vzájemném duelu dokázal porazit Lakyho 1:0 a uzmout tak dílčí bod pro svůj celek. Pro Karvinou se tak zdála být cesta do finále otevřená, neboť se očekávala výhra Drmiho i Mikiho nad Huhnakem. Prvně jmenovaný ale nedokázal Huhnaka porazit a tak se za stavu 2:2 diváci dočkali rozhodujícího pátého zápasu, který byl reprízou duelu Lakyho s Mikim. Historicky první eFotbalista roku Lukáš “Laky” Pour dokázal zápas vyhrát a poslat tak FCVP Esport do finále.

Semifinále 2: FC Baník Ostrava vs FC Fastav Zlín (3:2)

V bitvě o druhého finalistu jsme mohli vidět silný Zlín a překvapení základní části, kluky z Baníku Ostrava, kteří dokázali uhrát senzační třetí místo. Reprezentanti Zlína, Marioooso a Matko, vstoupili do série dle očekávání dominantně a dokázali uzmout první dva body. Ve třetím zápase vedl navíc Marioooso nad Totikem již 2:0 a vše nasvědčovalo rychlému konci a postupu Zlína do finále. Kluci z Baníku ale předvedli neskutečnou mentální sílu a dokázali zdánlivě ztracenou sérii otočit. Po čtyřech prodlouženích a třech penaltových rozstřelech dokázal v závěrečném duelu Dalas rozhodnout brankou vstřelenou v 120. minutě a poslat tak svůj celek do finále.

O 3. místo: MFK Karviná Esports vs FC Fastav Zlín (1:3)

Zápas útěchy pro obě strany přinesl atraktivní podívanou, na jejímž konci byli spokojenější borci ze Zlína. Smutným antihrdinou finálového víkendu se stal DRMi, který prohrál všechny svoje zápasy. Duo Marioooso a Matko tak získalo bronzové medaile.

Finále: FCVP Esport vs FC Baník Ostrava (1:3)

T9Laky vs Dalas (1:0)

Ve velmi defenzivně laděném duelu jsme viděli hodně systematickou obrannou práci na obou stranách a velmi dlouho jsme čekali na první branku. Když ale přišla, tak se ukázala být zároveň i rozhodující. V samotném závěru základní hrací doby ji dokázal vstřelit Laky a získat tak pro Plzeň úvodní dílčí úspěch.

Huhnak vs Totik (1:3)

Baník potřeboval ve druhém zápase zvítězit a sérii dorovnat. V dobré formě hrající Totik dokázal již v rámci prvního poločasu vstřelit dvě branky a radost mu tak kazila pouze branka do kabin v podání Huhnaka. V druhém poločase Totik držel svůj náskok a v závěru zápasu pak potvrdil svou výhru třetím gólem.

T9Laky vs Totik (1:2pp)

Klíčový třetí zápas, který měl rozhodovat o tom, kdo dostane hned dva matchpointy, proti sobě postavil Lakyho a Totika. Oba borci dokázali v sérii vyhrát svůj zápas a vezli se tedy na vítězné vlně. Po prvním poločase jsme mohli na výsledkové tabuli vidět nejtěsnější možné vedení v podání Totika. Laky se nenechal rozhodit, dál hrál svojí hru a jeho snaha byla korunována úspěšným vyrovnáním v závěru zápasu, které znamenalo prodloužení. V prodloužení jsme branku neviděli a na řadu přišly pokutové kopy. V nich byl úspěšnější Totik a získal tak pro Baník velmi cenné vedení.

Huhnak vs Dalas (1:2)

Huhnak v zápase nutně potřeboval zvítězit, aby tak umožnil Lakymu se podívat do rozhodujícího duelu o titul. Dokázal se hned zkraje zápasu ujmout vedení, ale ještě před koncem prvního poločasu se Dalasovi podařilo skóre srovnat. Následně dokázal Dalas vstřelit i vedoucí branku. Náskok udržel až do konce a zajistil tak Baníku titul mistrů e:LIGY!