e:LIGA
Herní formát e:LIGY
FIFA 23 Článek Herní formát e:LIGY

Herní formát e:LIGY

Nicolas Heller

Nicolas Heller

10. 11. 2022 15:30

e:LIGA je oficiální českou ligovou soutěží ve fotbalové hře FIFA. Nejlepší hráči si v ní rozdělí PRIZE MONEY ve výši 150 000 korun, medaile a pohár pro vítěze.

e:LIGA se uskuteční exkluzivně na konzolích Playstation 5 za podpory všech fotbalových klubů hrajících nejvyšší českou fotbalovou soutěž s názvem FORTUNA:LIGA. Každý klub mohou v ligové části a finále reprezentovat až čtyři hráči včetně dvou náhradníků.

e:LIGA se tedy uskuteční ve třech fázích. Všechny fáze se odehrají v režimu FIFA Ultimate Team (FUT).

Klubové kolo

Každý klub fotbalové FORTUNA:LIGY, který projeví zájem o otevřený nábor hráčů, uspořádá jednu klubovou kvalifikaci v režimu FIFA Ultimate Team (FUT). Do té se může zapojit kdokoliv. Dva nejlepší hráči se poté stanou reprezentanty klubu. Kluby, které již mají svoje vlastní esportové sestavy ve hře FIFA, mohou nominovat čtveřici hráčů přímo na svoji soupisku.

Ligová část

Kluby F:L se mezi sebou utkají v ligové části, která se odehraje obdobně jako FORTUNA:LIGA. Každý tým se s každým týmem utká v jednom vzájemném zápase. Dohromady se odehraje 15 ligových kol. Vybraná kola bude možné sledovat na oficiálním twitch kanále e:LIGY. Na základě umístění v tabulce po všech odehraných kolech se určí nasazení nejlepších dvanácti týmů do finálového play-off.

Play-off

Reprezentanti nejlepších dvanácti klubů F:L se utkají mezi sebou o titul e:LIGY v režimu FUT. Kluby budou nasazeny do vyřazovacího pavouka na základě umístění v ligové části. Finále se uskuteční v Praze a bude možné ho sledovat živě prostřednictvím streamu na kanálech e:LIGY.

Rozdělení prize money:

  1. místo: 80 000 Kč
  2. místo: 40 000 Kč
  3. místo: 20 000 Kč
  4. místo: 10 000 Kč

Související články